Komu pasują i jak pielęgnować włosy w kolorze blond?

Panie będące naturalnymi blondynkami, mają to szczęście, że farbowanie na jaśniejszy kolor zazwyczaj przynosi o wiele bardziej spektakularny efekt niż w przypadku kobiet o ciemniejszym odcieniu włosów. Decydując się na farbowanie włosów w sposób bardziej inwazyjny (o więcej niż 3 tony), niezależnie od tego czy chcemy pogłębić czy też rozjaśnić kolor, powinniśmy udać się do fryzjera.

Decydując się na kolor, powinnyśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim takie czynniki jak odcień naszej cery, kolor oczy oraz odcień naszych naturalnych włosów. Jeden z kolorów, na jakie możemy się przefarbować to złoty blond. To odcień stworzony dla pań o brzoskwiniowej cerze oraz innych ciepłych odcieniach skóry. Ze złotym blond najlepiej komponują się zielone oraz brązowe oczy. Dobrymi kolorami są także wszelkie jasne odcienie rudości a także tak zwany sarni blond. Gdy chcemy skorzystać z tego koloru często wystarczającym efektem jest skorzystanie z opcji, jaką są pasemka w odcieniu miodu. Dla pań, które posiadają lekko ciemniejszą karnację, doskonale sprawdzą się tonacje w kolorze od piasku do złota.

Panie, które przefarbowały się na blond mają o tyle duże szczęście, gdyż zazwyczaj półki sklepów z kosmetykami są pełne od szamponów, odżywek i innych preparatów pielęgnujących ten właśnie odcień koloru włosów. Z pomocą przychodzi także natura, a w szczególności płukanki przygotowywane z mieszanki rumianku, wody i cytryny.