Nawilżanie skóry latem

Lato to dla naszej skóry okres prawdziwej próby. Opalanie się oraz kąpiele w słonej, morskiej wodzie nie stanowią najlepszych warunków ku zachowaniu cery istnej bogini. Dlatego warto pomyśleć o zadbaniu o naszą skórę jeszcze przed rozpoczęciem letniego sezonu. Chcąc zapobiec nadmiernej utracie wody z naskórka, co często zdarza się zwłaszcza w czasie lata, powinniśmy testować preparaty, które w swym składzie posiadają takie elementy jak kwas hialuronowy, algi, aloes oraz mocznik. Sprawiają one, że nasza cera staje się od razu nawilżona, bardziej witalna, a także przywrócony zostaje jej odpowiedni blask.

Kosmetyki, jakie warto użyć w te upalne dni to nie tylko lekkie kremy oraz nawilżające maseczki, ale także przyjemnie pachnące mgiełki, które skutecznie pozwolą nam ochłodzić cerę. W skład tego rodzaju mgiełek wchodzi przede wszystkim woda termalna, która dodatkowo pozwala nam na wyrównanie kolorytu skóry. Warto pamiętać jednak, aby podczas aplikacji mgiełki, zetrzeć jej nadmiar z twarzy. Dzięki temu, woda nie odparuje z powierzchni cery i nie będzie ona przesuszona. W upalne dni, nawet sucha cera nie powinna być traktowana tłustymi oraz ciężkimi kremami. Dobrym rozwiązaniem jest trzymanie preparatów i kosmetyków w lodówce.

Do najlepszych sposób na nawilżenie skóry latem należy również sięgnięcie po kapsułki nawilżające oraz wiele suplementów chroniących przed utratą wody z naskórka.